O meni
Moje ime je Tea Sladić, magistra sam psihologije i psihoterapeut. Nakon završenog studija psihologije na Filozofskom fakultetu u Zagrebu višegodišnje iskustvo u psihodijagnostičkom i savjetodavnom radu stekla sam u Poliklinici SUVAG.
Završila sam edukaciju iz geštalt psihoterapije pri IGW centru Zagreb, a dodatnosam se educirala u području Relacijskog pristupa u Geštalt psihoterapijina Pacific Gestalt institutu u Los Angelesu.
Završila sam razne edukacije iz područja psihodijagnostike te iz područja psihoterapije i savjetovanja.
Edukacije:
- Četvero godišnja edukacija iz Gestalt psihoterapije (IGW centar)
- Relational Gestalt Therapy (Pacific Gestalt Institute Los Angeles)
- Primjena ACT pristupa u tretmanu djece i adolescenata
- Acceptance and commitment therapy (ACT)- osnovni i napredni trening
- Upotreba asocijativnih karata u savjetodavnom radu
- Uvod u rad s asocijativnim kartama
- Terapija igrom – vještine i intervencije u radu s djecom
- Gestalt Play Therapy Core Skills
- Izabrane tehnike iz dječje kliničke psihologije i psihoterapije s naglaskom na analizu crteža i tehnike iz terapije kreativnom umjetnošću
- Klinička procjena djece
- Rastimo zajedno plus-edukacija za voditelje radionica
- Bender vizualno-motorički geštalt test-II (Bender-geštalt II)
- Warteg test crteža
- Wechslerov test inteligencije za djecu – četvrto izdanje – WISC-IV-HR
- brojni kraći seminari i predavanja
Imam višegodišnje iskustvo u radu s klijentima kroz individualno savjetovanje i psihoterapiju te u radu s grupama kroz provođenje radionica i edukativnih predavanja.
Kao vanjski suradnik u pružanju psihoterapijskih i savjetodavnih usluga surađujem s Centrom za poremećaje hranjenja BEA.
Kontinuirano se dodatno educiram i usavršavavam te sam uključena u superviziju psihoterapijskog rada s ciljem kvalitetnog rada s klijentima.
Članica sam Hrvatske psihološke komore i Hrvatske komore psihoterapeuta.
O mom pristupu radu
Moj terapijski i savjetodavni rad bazira se na geštalt psihoterapiji. Vjerujem da svi kao pojedinci imamo urođeni potencijal i težnju ka uravnoteženom življenju i funkcioniranju te osobnom rastu koji se događa kada imamo adekvatnu podršku (samopodršku i podršku iz okoline). Ponekad se tijekom života dogodi da zapnemo i da osjećamo da ne možemo naprijed.
Mnoge osobe se tada nose sa zbunjujućim i ponekad uznemirujućim mislima, osjećajima i ponašanjima. U terapiji zajedno istražujemo nove perspektive koje klijentima pomažu da žive ispunjenije i na način koji je više u skladu s onim što oni zaista jesu.
Istinski me ispunjava individualni terapijski rad u kojem kroz autentičan odnos dviju osoba (terapeuta i klijenta) klijent ima priliku u sigurnom , neosuđujućem i podržavajućem okruženju istražiti mogućnosti za osobni rast i razvoj. Kroz terapijski proces fokus je na onome što osoba proživljava ovdje i sada (bilo da su to emocije, misli, tjelesni fenomeni). Kako naš rad napreduje, klijenti obično na životne izazove odgovaraju s većom fleksibilnošću i većim osjećajem vlastite vrijednosti.